Poul Kjaerholm soffa
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
POUL KJAERHOLM, "PK-31", soffa, Fritz Hansen, Danmark, formgiven 1958, tvåsitsig, stål, klädd i svart skinn, lösa rygg- och sittdynor, längd ca 138 cm, sitthöjd 32 cm
Kraftigt slitage, smärre skador
707496
2019-11-27