Edition noël Chanel Classic Single Flap 1980-tal

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

CHANEL, Classic Single Flap, 1980-tal, svart quiltat lammskinn, invändigt klädd med burgundyfärgat skinn, invändig ficka med dragkedja, vridlås med dubbla C, axelrem med tvinnat skinnband, silverfärgade detaljer, invändigt etikettmärkt Chanel R CC Made in France, samt lås märkt i godset Chanel Paris, ca 21x14x6 cm

Enligt uppgift inköpt på 1980-talet hos Chanel på Kastrup (Copenhagen Airport).

Mycket fint skick. I stort sett oanvänd.

707532

2019-12-08