Koppar och assietter Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOPPAR, ASSIETTER, 13 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i famille rose, diameter ca 7-11,5 cm

Ej tillhörande fat, nagg, sprickor, slitage

707666

2019-11-27