Tallrikar fajans 1700-tal

Tallrikar fajans 1700-tal
Tallrikar fajans 1700-tal
Tallrikar fajans 1700-tal
Tallrikar fajans 1700-tal
Tallrikar fajans 1700-tal
Tallrikar fajans 1700-tal
Tallrikar fajans 1700-tal
Tallrikar fajans 1700-tal
Tallrikar fajans 1700-tal
Tallrikar fajans 1700-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

TALLRIKAR, fajans, Holland, 1700-tal, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg, krackeleringar, sprickor

707673

2019-11-27