Slaglåsgevär
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, brittiskt, 1800-talets mitt, låsblecket märkt Chas Osborne & Co, pipa med oktagonalt kammarstycke, märkt Chas Osborne & Co London, halvstock i valnöt med nätskuren framstock och kolvhals, lås med graverad dekor, längd ca 124 cm
Slitage, stockskador, fäste till pipkil saknas på pipan, del av laddstake saknas
707753
2019-11-30