Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, brittiskt, 1800-talets mitt, låsblecket märkt Chas Osborne & Co, pipa med oktagonalt kammarstycke, märkt Chas Osborne & Co London, halvstock i valnöt med nätskuren framstock och kolvhals, lås med graverad dekor, längd ca 124 cm

Slitage, stockskador, fäste till pipkil saknas på pipan, del av laddstake saknas

707753

2019-11-30