Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

4 000 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

SABEL, svensk, omkring 1870, sk tillåten modell för infanteriofficer, genombruten parerplåt med dekor av lilla riksvapnet mot korsade svärdoc eklöv, märkt JAEK, klinga med förgylld dekor, balja i stål med två koppelringar, längd ca 91 cm

Kuntoraportti

Balja med bucklor. Bottnar ej i baljan, möjligen pga bucklor

707813

Päivämäärä:

2019-11-30