Yngve Ekström fåtöljer ett par lamino med fotpall

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, fåtöljer ett par samt fotpall, Lamino, stomme i bok, klädsel i skinn, formgiven 1956, brännmärkt Swedese Yngve Ekström, sitthöjd ca 30 cm

Lackslitage, lagningar, kompletteringar, skador, slitage, fläckar

707920

2019-12-06