Roberto Matta etsning
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROBERTO SEBASTIEN MATTA (1911-2002): "S´ytoplanent", ur mappen Les Transesports, 1977, signerad och numrerad 61/100, färgetsning tryckt på Arches papper, Editerade av Georges Visat, Paris, bildmått ca 27x37cm, oramad
LITTERATUR: Ferrari 177
707922
2019-11-27