Roberto Matta etsning

Roberto Matta etsning
Roberto Matta etsning

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROBERTO SEBASTIEN MATTA (1911-2002): "S´ytoplanent", ur mappen Les Transesports, 1977, signerad och numrerad 61/100, färgetsning tryckt på Arches papper, Editerade av Georges Visat, Paris, bildmått ca 27x37cm, oramad

LITTERATUR: Ferrari 177

707922

2019-11-27