Hörnskåp
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn, allmoge, 1800-tal, bemålat fur, dörr med bakomvarande hyllor, höjd ca 133 cm, djup ca 54 cm
Åldersrelaterat slitage, senare bemålning spår av underliggande originalmålning, defekt lås samt nyckel saknas
707951
2019-12-08