Ostindia Rörstrand

Ostindia Rörstrand
Ostindia Rörstrand
Ostindia Rörstrand
Ostindia Rörstrand
Ostindia Rörstrand
Ostindia Rörstrand
Ostindia Rörstrand
Ostindia Rörstrand
Ostindia Rörstrand
Ostindia Rörstrand
Ostindia Rörstrand
Ostindia Rörstrand

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SERVIS, mat, te och kaffe, "Ostindia", Rörstrand, ca 126 delar, bestående av: 12 kuverttallrikar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 förrättstallrikar, 10 mindre djupa tallrikar, 12 assietter, 5 skålar,

lampett, 6 efterrättsskålar, 2+1 ljusstakar, 2 sockerskålar, 4 askfat, 2 tillbringare, terrin med lock, 2 uppläggningsfat, 10 tekoppar med fat, 11 kaffekoppar med fat, 1 tekanna, 1 kaffekanna, 4 äggkoppar, 3 ströare, 2 smörhundar, såssnipa

72+54

Slitage, nagg förekommer

708073

2019-11-28