Porslin Kina 1700-tal

Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, FAT, BULJONGKOPP, 3 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 12-24 cm

Buljongkoppen med krackelering, nagg

708191

2019-11-28