Gunnar Asplund vägglampor 2 st

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR ASPLUND, vägglampor, 2 st, för Asea, 1900-talets första del respektive mitt, gjutjärn samt metall, ena märkt Asea Belysning samt med otydligt modellnummer, andra märkt med etikett, glaskupor med inneslutna luftbubblor, längd 44 respektive 32 cm

Bruksslitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen, den äldre med lös ljusarm samt lös sockel

708378

2019-11-30