WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK (WMF), 4 dlr, jugend,Tyskland, bestående av 1 ställ med fruktknivar, 1spade, samt 1 sockerskål och 1 gräddkanna, nysilver samt mässing, fruktknivar med skaft i porslin i underglasyrblått och rött, samtliga stämplade ´´WMF´´ undertill
Bruksslitage
708393
2019-11-29