Vicke Lindstrand Nils landberg vaser 2 st

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VICKE LINDSTRAND (1904-1983) och NILS LANDBERG (1907-1991), vaser, 2 st, Kosta samt Orrefors, Lindstrands vas med grön nyans, Landbergs i röktonad glas, signerade Kosta LH 1455, Landbergs osignerad med etikettmärkning, 2:sortering, höjd ca 25,5 resp. 37 cm

Slitage, repor

708400

2019-11-29