Ytterfoder Alf Wallander Rörstrand
Klubbat för:
800 SEK
1 500 SEK
ALF WALLANDER (1863-1914): Ytterfoder, jugend, flintgods, design Alf Wallander, Rörstrand, märkta Wallander, Rörstrand, dekor med påfåglar, höjd 19, innerdiameter ca 23 cm
Krackeleringar, nagg på vasens mynning
708594
2019-11-30