Ytterfoder Alf Wallander Rörstrand

Klubbat för:

800 SEK

1 500 SEK

ALF WALLANDER (1863-1914): Ytterfoder, jugend, flintgods, design Alf Wallander, Rörstrand, märkta Wallander, Rörstrand, dekor med påfåglar, höjd 19, innerdiameter ca 23 cm

Krackeleringar, nagg på vasens mynning

708594

2019-11-30