Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKULPTUR i form av huvud, sannolikt Indien, porig bergart med rester av polykromi, höjd ca 13 cm

Proveniens: Inköpt hos Sven Andersson antik i Kalmar på 1960-talet

Fragment, omfattande åldersrelaterat slitage

708604

2019-11-29