Skulptur
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTUR i form av huvud, sannolikt Indien, porig bergart med rester av polykromi, höjd ca 13 cm
Proveniens: Inköpt hos Sven Andersson antik i Kalmar på 1960-talet
Fragment, omfattande åldersrelaterat slitage
708604
2019-11-29