Schackbord jugend
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SCHACKBORD, 1900-talets första kvartal, jugend, massivt stål, brädet delvis patinerat i schackrutigt mönster med floral dekor längs kanterna, pilasterformat underrede med fotavslut i form av storkar, höjd ca 79 cm, skivans diameter ca 41 cm
Åldersrelaterat slitage, med större avslag vid skivans sarg
708705
2019-11-30