Ljuskrona gustaviansk stil
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, 5 armad, 5 ljuspunkter, stomme i mässing, behängd med prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 68, diameter 44 cm
Ingår i temaauktionen Kristallklar Jul
Bruks- och åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, 5 ljusmanschetter i blått medföljer
708713
2019-12-16