Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, 5 armad, 5 ljuspunkter, stomme i mässing, behängd med prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 68, diameter 44 cm

Ingår i temaauktionen Kristallklar Jul

Bruks- och åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, 5 ljusmanschetter i blått medföljer

708713

2019-12-16