Tillbaka till katalog

Ljuskrona Plafond

Ljuskrona Plafond
Ljuskrona Plafond
Ljuskrona Plafond
Ljuskrona Plafond
Ljuskrona Plafond
Ljuskrona Plafond
Ljuskrona Plafond
Ljuskrona Plafond

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

Beskrivning

KRISTALLPLAFOND, 1900-talets andra hälft, 8 ljuspunkter, stomme i mässing, behängd med prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 41, diameter ca 57 cm

Ingår i temaauktionen Kristallklar Jul

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

708714

Datum:

2019-12-16