Ljuskrona gustaviansk

Ljuskrona gustaviansk
Ljuskrona gustaviansk
Ljuskrona gustaviansk
Ljuskrona gustaviansk
Ljuskrona gustaviansk
Ljuskrona gustaviansk

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSKRONA, gustaviansk, 1700-talets slut, stomme i förgylld mässing, för 8 ljus, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 85, diameter 68 cm

Slitage, nagg, ett spröt skadat

708722

2019-11-30