CG Wadell oljemålningar
Valmis
2019-12-01
708821
| Korkein tarjous | 2 600 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
CARL GABRIEL WADELL (1865-1909): (2), kopia efter Nils Forsberg, "En hjältes död" respektive kopia efter Gustaf Cederström, "Karl XII:s likfärd", respektive signerad CG Wadell, respektive olja på pannå, respektive ca 35x52 cm, ramade