Kling flickdocka

Kling flickdocka
Kling flickdocka
Kling flickdocka
Kling flickdocka
Kling flickdocka
Kling flickdocka
Kling flickdocka
Kling flickdocka

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KLING BISQUI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, huvud med sköld märkt "377" Klings fabriksmärke "8", med insatta blå blundögon, öppen mun, grop i hakan, skulpterade ögonbryn, blond mohairperuk, kropp i stoppat tyg med halvarmar och halvben i massa, klädd i rödblommig kjol och blus, vita underkläder, längd ca 55 cm
PROVENIENS: Stopalo

708893

2019-12-08