Edition noël bordspendyl Senempire

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSPENDYL, Senempire, 1800-talets första del, Holmgren, Stockholm, dekor med Orfeus med lyra och standar, brännförgylld brons, höjd ca 33 cm bredd ca 23 cm, nyckel för uppdrag saknas

Slitage. Urtavla med emaljskador. Pendel saknas. SAV garanterar ej funktionen.

709132

2019-12-08