Stolar rokoko
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
SALSSTOLAR, 8 st., snarlika, stockholmsarbeten i rokoko, träskuren dekor, uppsvängd rygg krönt av symmerisk musseldekor, balusterformad ryggbricka med nyckelhål, svängda sarger, fronten med rocailler, sitthöjd ca 47 cm
Slitage, skador, renoverade/kompletterade, färgbortfall, avslag, med individuella variationer
709168
2019-12-01