Skulpturer bemålade
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKULPTURER, 3 st, 1900-talets början, bemålad gips, efter äldre förlagor, 2 st i form av liggande barn, en i form av romersk yngling, höjd ca 5-38 cm
PROVENIENS: Arvid Knöppel (1892-1970). Inspirationsmaterial från konstnärens ateljé.
709199
2019-12-01