Skulpturer bemålade

Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade
Skulpturer bemålade

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTURER, 3 st, 1900-talets början, bemålad gips, efter äldre förlagor, 2 st i form av liggande barn, en i form av romersk yngling, höjd ca 5-38 cm

PROVENIENS: Arvid Knöppel (1892-1970). Inspirationsmaterial från konstnärens ateljé.

709199

2019-12-01