Samekniv av Thure Backteman

Samekniv av Thure Backteman
Samekniv av Thure Backteman
Samekniv av Thure Backteman
Samekniv av Thure Backteman
Samekniv av Thure Backteman
Samekniv av Thure Backteman
Samekniv av Thure Backteman
Samekniv av Thure Backteman

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

THURE BACKTEMAN, Arvidsjaur, monogramsignerad TB, slida i horn och genombruten dekor, skaft i masurbjörk och horn, blad i stål av Brusletto, längd ca 18 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

VIsst slitage,

709300

2019-12-30