Samekniv möjligen Johan Gaup

Samekniv möjligen Johan Gaup
Samekniv möjligen Johan Gaup
Samekniv möjligen Johan Gaup
Samekniv möjligen Johan Gaup
Samekniv möjligen Johan Gaup
Samekniv möjligen Johan Gaup

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SAMEKNIV, möjligen Johan Gaup, Laimoviken, Torneträsk, monomgramsignerad J.G, daterad 1993, skaft helt i horn, slida i horn samt skinn, blad i stål, längd ca 16,5 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Bruksslitage

709301

2019-12-30