Samekniv möjligen Johan Gaup
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAMEKNIV, möjligen Johan Gaup, Laimoviken, Torneträsk, monomgramsignerad J.G, daterad 1993, skaft helt i horn, slida i horn samt skinn, blad i stål, längd ca 16,5 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Bruksslitage
709301
2019-12-30