Sven Erik Lampinen halvhornskniv
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN ERIK LAMPINEN, halvhornskniv, Kiruna, skaft i horn och masurbjörk., slida i graverad horn och skinn, blad i stål, monogramsignerad SEL, längd ca 19 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Blad med slitage
709302
2019-12-30