Per Henrik Simmas samekniv
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PER HENRIK SIMMAS, halvhornskniv, monogramsignerad PHS, slida i graverad horn samt skinn, skaft i björkt och horn, blad i stål, längd ca 18,5 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Blad med visst slitage
709303
2019-12-30