Per Henrik Simmas samekniv

Per Henrik Simmas samekniv
Per Henrik Simmas samekniv
Per Henrik Simmas samekniv
Per Henrik Simmas samekniv
Per Henrik Simmas samekniv
Per Henrik Simmas samekniv

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PER HENRIK SIMMAS, halvhornskniv, monogramsignerad PHS, slida i graverad horn samt skinn, skaft i björkt och horn, blad i stål, längd ca 18,5 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Blad med visst slitage

709303

2019-12-30