Alf Oskarsson Halvhornskniv

Alf Oskarsson Halvhornskniv
Alf Oskarsson Halvhornskniv
Alf Oskarsson Halvhornskniv
Alf Oskarsson Halvhornskniv
Alf Oskarsson Halvhornskniv
Alf Oskarsson Halvhornskniv

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALF OSKARSSON, halvhornskniv, Poultsa, Kiruna, monogramsignerad samt daterad AO 1993, skaft i masurbjörk och graverat renhorn, blad i stål, slida i graverat horn med figurala motiv, garvat läder, längd ca 21 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Mindre bruksslitage

709323

2019-12-30