Lars Olof Parfa, samekniv
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LARS OLOF PARFA, halvhornskniv, Gällivare, monogramsignerad LOP, skaft i horn och masurbjörk, blad i stol, slida i graverat hoprn och läder, längd ca 23 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Smärre slitage
709326
2019-12-30