Lars Olof Parfa, samekniv

Lars Olof Parfa, samekniv
Lars Olof Parfa, samekniv
Lars Olof Parfa, samekniv
Lars Olof Parfa, samekniv
Lars Olof Parfa, samekniv
Lars Olof Parfa, samekniv

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LARS OLOF PARFA, halvhornskniv, Gällivare, monogramsignerad LOP, skaft i horn och masurbjörk, blad i stol, slida i graverat hoprn och läder, längd ca 23 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Smärre slitage

709326

2019-12-30