Knivar 2 st
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KNIVAR, 2 st, bestående av 1 kniv med skallra i pommel av horn, skaft i björk och horn, blad i stål, signerad VP, slida i horn signerat VP, genombruten dekor samt garvat läder, 1 s.k Storkniv, skaft i björk, slida i läder, stämplat "Knivsmed Isak Strömeng, Karasjok, längd ca 24,5 respektive 35 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Den större kniven med sönderskuren slida
709330
2019-12-30