Olympia Stockholm 1912
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLYMPIA, OLYMPISKA SPELEN STOCKHOLM 1912, minnesmedalj, metall, Dekor av Zeus med Stockholm i bakgrunden, formgiven av Erik Lindberg, "Till minne af olympiska spelen i Stockholm 1912", diameter 5 cm, i orginaletui,
PROVENIENS: Carl Kempe (1884-1967), Ekolsunds slott, Husby-Sjutolfts socken, Uppsala län
Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman´s Auction
Ask med skador
709404
2019-12-15