Baljfåtölj sengustaviansk
Valmis
2019-12-08
709421
| Korkein tarjous | 5 000 SEK |
| Arviointi | 5 000 SEK |
BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk, 1800-tal, delvis skuren dekor samt pastellage, karmar med lejonhuvuden, sabelformade bakben, sits och ryggbricka klädda med textil, sitthöjd ca 43 cm
Skador: Slitage, renoverad, senare klädsel och sadelgjord, senare förstärkningar