Charles & Ray Eames

Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

CHARLES & RAY EAMES, "Eames Plastic Side Chair", stol, Vitra, formgivningsår 1950, svart pulverlackerad benställning i metall, tygsits, skal i genomfärgad grå polypropylen, metalletikettmärkt samt stämplad undertill, sitthöjd ca 44 cm

Obetydligt slitage

709513

2019-12-03