Bordslampor 1800-tal

Bordslampor 1800-tal
Bordslampor 1800-tal

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-talets slut, förgylld brons, dekor av satyr och baccantinna, postament och sockel i vit marmor, höjd inklusive skärmar ca 60 cm

Sannolikt omarbetade kandelabrar

709703

2019-12-02