Bordsur Birger Kaipiainen

Bordsur Birger Kaipiainen
Bordsur Birger Kaipiainen
Bordsur Birger Kaipiainen
Bordsur Birger Kaipiainen
Bordsur Birger Kaipiainen
Bordsur Birger Kaipiainen
Bordsur Birger Kaipiainen
Bordsur Birger Kaipiainen
Bordsur Birger Kaipiainen
Bordsur Birger Kaipiainen

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BIRGER KAIPIAINEN, bordsur, Arabia, Finland, stengods, dekor av blommor med kulor i relief, lysterglasyr i blått, äggskal och svart, stämplad signatur Birger Kaipiainen ARABIA FINLAND, höjd ca 37 cm.

Mindre repor

709724

2019-12-02