Bruno Mathsson "Jetson"

Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BRUNO MATHSSON, fåtöljer,1 par, "Jetson", DUX, 1900-talets andra hälft, kromade snurrbara fötter, klädsel i brunt läder med lös nackkudde, sitthöjd ca 42/38 cm, höjd 100 cm.

Ingår i "Utvald nordisk design"

Slitage, ställvis hårdare på lädret, fläckar. En stol med hål i canvasen, påverkar ej funktionen. Remmarna till nacckuddarna ställvis förstärkta med tejp.

709840

2019-12-07