Mona Morales-Schildt "rumssmycken"
Closed
2019-12-10
709921
| Sold for | 3 000 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
MONA MORALES-SCHILDT (1908-1999), 2 + 2 "rumssmycken", dekorativa små glasobjekt, 2 slipade, 2 svampliknande med underfång, signerade, höjder 5,5 respektive 11,5 cm
1 "svamp" med nagg i underkanten