John Wierth oljemålning

John Wierth oljemålning
John Wierth oljemålning
John Wierth oljemålning
John Wierth oljemålning

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOHN WIERTH (1920-2003), Komposition, signerad Wierth, olja på duk, 76x68 cm

Historik: John Wierth studerade för Isaac Grünewald och Otte Sköld, vars inflytanden speglas tydligt i hans egen konst

709929

2019-12-03