ljuskrona i oscariansk stil
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSKRONA, oscariansk-stil, tidigt 1900-tal, behängd med olikslipade prismor 13 ljusarmar, stomme i förgylld mässing, ljuspipor med machetter i glas, höjd ca 95, diameter 65 cm
Ingår i temaauktionen Kristallklar Jul
Bruksslitage
709962
2019-12-16