ljuskrona i oscariansk stil

ljuskrona i oscariansk stil
ljuskrona i oscariansk stil
ljuskrona i oscariansk stil
ljuskrona i oscariansk stil
ljuskrona i oscariansk stil
ljuskrona i oscariansk stil
ljuskrona i oscariansk stil
ljuskrona i oscariansk stil
ljuskrona i oscariansk stil
ljuskrona i oscariansk stil
ljuskrona i oscariansk stil
ljuskrona i oscariansk stil

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSKRONA, oscariansk-stil, tidigt 1900-tal, behängd med olikslipade prismor 13 ljusarmar, stomme i förgylld mässing, ljuspipor med machetter i glas, höjd ca 95, diameter 65 cm

Ingår i temaauktionen Kristallklar Jul

Bruksslitage

709962

2019-12-16