Stig Lindberg skål ljusstake
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), vas och ljusstake, fajans, Gustavsberg, polykromt målad dekor, signerade Gustavsbergs studio, höjd ca 39,5 respektive 12 cm
Ingår i temaauktion Modern Keramik och Konstglas
Ljusstaken med lagning, vasen med mindre mynningsnagg
709968
2019-12-09