Stig Lindberg skål ljusstake

Stig Lindberg skål ljusstake
Stig Lindberg skål ljusstake
Stig Lindberg skål ljusstake
Stig Lindberg skål ljusstake
Stig Lindberg skål ljusstake
Stig Lindberg skål ljusstake
Stig Lindberg skål ljusstake
Stig Lindberg skål ljusstake
Stig Lindberg skål ljusstake
Stig Lindberg skål ljusstake
Stig Lindberg skål ljusstake
Stig Lindberg skål ljusstake

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), vas och ljusstake, fajans, Gustavsberg, polykromt målad dekor, signerade Gustavsbergs studio, höjd ca 39,5 respektive 12 cm

Ingår i temaauktion Modern Keramik och Konstglas

Ljusstaken med lagning, vasen med mindre mynningsnagg

709968

2019-12-09