Brickbord chinoiserie-stil
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKBORD, 1900-talets början, engelsk chinoiserie-stil, stomme i ek, formskuren sarg imiterande bambu, beslag i mässing, fällbart underrede, höjd ca 64 cm, yttermått ca 55x85 cm
Bruks- samt. åldersrelaterat slitage
710051
2019-12-05