Arne Jacobsen "Sjuan"

Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ARNE JACOBSEN, 4 stolar, "Sjuan / Syveren", läderklädda sitsar, kromade ben, varav 2 daterade 1972, sitshöjd 44 cm.

Ingår i "Utvald nordisk design"

Åldersrelaterat slitage med patina och lagning

710076

2019-12-07