Arne Jacobsen "Sjuan"
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 4 stolar, "Sjuan / Syveren", läderklädda sitsar, kromade ben, varav 2 daterade 1972, sitshöjd 44 cm.
Ingår i "Utvald nordisk design"
Åldersrelaterat slitage med patina och lagning
710076
2019-12-07