Salongsgrupp Myrstedt & Stern

Salongsgrupp Myrstedt & Stern
Salongsgrupp Myrstedt & Stern
Salongsgrupp Myrstedt & Stern
Salongsgrupp Myrstedt & Stern
Salongsgrupp Myrstedt & Stern
Salongsgrupp Myrstedt & Stern
Salongsgrupp Myrstedt & Stern
Salongsgrupp Myrstedt & Stern
Salongsgrupp Myrstedt & Stern
Salongsgrupp Myrstedt & Stern
Salongsgrupp Myrstedt & Stern
Salongsgrupp Myrstedt & Stern

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALONGSGRUPP (5 dlr), 1900-talets första hälft, rokokostil, bestående av 2 karmstolar, 2 stolar samt 1 taburett, samtliga klädda i gul sammet, etikettmärkt Myrstedt & Stern, Kongl. Hofleverantörer, Stockholm, sitthöjd på karmstolar ca 48, bredd ca 67, stolarnas sitthöjd ca 45, taburett sitthöjd 46, 47x47 cm

Bruksslitage, fläckar, bristningar i tyg, smuts, inte alla som har etikett kvar

710078

2019-12-05