Spegel med konsolbord Ny-Louis Seize

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL MED KONSOLBORD, förgylld och bronserad, 1800-talets slut, Ny-Louis Seize, dekor av medaljong, lagerblad, rosetter, festong samt äggstavsbård i pastellage, med stenskiva, höjd ca 198+74 cm

Skador, dekorbortfall, slitage, skivan med lagning

710104

2019-12-06